تشخیص

دانشجویان سال اولی

 

1) ترم یکی ها هنگام ورود به دانشگاه سرشان پایین است و به صورت کسی نگاه نمیکنند و در هنگام نگاه کردن نیز به در و دیوار دانشگاه چنان نگاه می کنندکه انگار وارد تخت جمشید یا شمس العماره شده اند.

2) یکی از راحت ترین راه ها جهت تشخیص سال اولی ها وضع ظاهری آنان است. بدینترتیب که اکثر پسرها موهایشان را به کنار شانه می کنند وکیف سامسونت در دست دارند. دختران نیز مانتوهایی نیمه گشاد یا چادر دارند.

3) این افراد در صحبت هایشان از هر 10 کلمه یک کلمه را به لفظ "کنکور" اختصاصمی دهند و در همین حین شکم را به درون داده و سینه را به جلو می دهند و ازقبولی در دانشگاه سراسری احساس شور و شعف مضاعفی می کنند. انگار که باآوردن رتبه ی 5_ 6 هزار شاخ غول هفت سر را شکسته اند.

4) هر وقت که به کتابخانه سر می زنند، محو تماشای کتاب های رنگارنگ که باعنوانهای قلمبه و سلمبه کنار هم چیده شده اند می شوند و در هنگام دست زدنبه آنها دقت بسیاری می کنند و با کتابها همانند تاجهایی پرزرق و برق رفتارمی کنند.دانشجویان سال دومی

 

1) بیشتر دانشجویانی که در محوطه ی دانشگاه میبینید از این دسته هستند، زیرافکر میکنند سال اول به دلیل حضور کم رنگ خود در محوطه، سرشان به شدت کلاهرفته و درصدد جبران آن هستند.

2) راه شناخت این دسته این است که به دانشجویان ترم اولی نگاه های عاقل اندرسفیه می کنند و هنگامیکه از کنارشان رد می شوند به بهانه های مختلف کلمه یترم اولی را تکرار می کنند.

3) این عده قبل از شروع کلاس ها به بهانه های مختلف جلوی گروه جمع می شوند وبه صحبت کردن درباره ی مسائل کاملا غیر ضروری و بی اهمیت می پردازند و باصدای بلند نیز می خندند.

4) کتابخانه نیز یکی از مکان هایی است که عده ی کثیری از سال دومی ها در آنجاقابل رویت هستند و از این مکان بیشتر به عنوان مکانی برای جلب توجه و گفتنجک و فرستادن بلوتوث استفاده می کنند.دانشجویان سال سومی

 

1) مقر اصلی این افراد جایی نیست جز در انجمن علمی که در آن هرکاری میکنند جزکارهای علمی و موثر برای ترغیب دانشجویان به انجام فعالیت های علمی!!

2) این دسته از دانشجویان نقش دایرةالمعارفی کامل را در زمینه ی استاد شناسیایفا می کنند که با مشورت گرفتن از آنها میتوانید به بالا بردن هرچه بیشترمعدل خود در ترم مورد نظرامیدوار باشید.

3) درضمنسالسومی ها، سوراخ سمبه های کل دانشگاه را مثل کف دست خود می شناسند و از آنبه نحو احسنت نیز استفاده میبرند. قابل ذکر است که این علم خود را با هیچکس به اشتراک نمی گذارند، چون کسب این علم در تمام دانشگاه ها تجربی میباشد نه آموختنی یا فراگرفتنی!!

4) آخرین راه شناسایی این گروه مخوف استفاده از یک صفت انسانی است که آن صفتچیزی نیست جز پُز دادن. بهترین راه این عده برای پُز دادن استفاده ازوسیله ایست به نام اتومبیل که با آن کارهای غیرممکن را به ممکن تبدیل میکنند. به طور معمول این اتومبیل ها اول صبح تک سرنشین هستند ولی عصرکمترین تعداد سرنشینان اتومبیل های مذکور 2 نفر است. البته قابل ذکر استکه آنها این کار را بیشتر از هرچیز برایکمک به دوستان و جابجایی آنها انجام میدهند و هیچ نیّت سوئی ندارند، باور کنید!!!

 

دانشجویان سال آخر

 

1) این عدهرادر دو مکان بیشتر نمیتوان یافت، اولی یک اتاق است که نقش مثلا محل درسخواندن را ایفا میکند که البته بیشتر از درس خواندن در این اتاق پیامک وتک زنگ زده میشود. دومین مکانی که می توان این گروه را پیدا کرد کنار بوفهیا کانکس است که در اغلب اوقات مشغول چایی خوردن هستند. من به شخصه از یکسال آخری شنیدم که می گفت: بدانید و آگاه باشید که آن کسی لذت دنیا را بردکه اول کلاس را پیچاند و سپس بلافاصله به بوفه رفت و چایی خورد.

2) اگر پای صحبت آنها بنشینید متوجه خواهید شد که سال آخریها دقیقا اندازه ییک افسر انگلیسی جنگ جهانی دوم، خاطرات متنوعی از موقعیت های مختلفیدارند. وقتی هم که شروع به صحبت می کنند، اقلا باید یک ساعتی را از وقتخود را به آنها اختصاص دهید. وقتی هم که داغ صحبت می شوند به طرزی اعجابآور مسائل را به هم ربط می دهند به طور مثال لحظه ای از قبولی هایشان بانمرات ناپلئونی و لحظه ی دیگر هم از تیکه انداختن هایشان سر کلاس ها تعریفمیکنند.

3) یکی از آسانترین راهها برای شناسایی این گروه، دنبال کردن استادان است. بدین ترتیب شما با افرادی مواجه میشوید که دائم استادان را تا اتاقشاناسکورت می کنند، که آنها همان سال آخری ها هستند که مدام در گوش استادانوزوز می کنند و درخواستی جز نمره و در نظر نگرفتن غیبت های خود ندارند ودرضمن این عده متخصص آوردن بهانه های عجیب و جالب جهت پیچاندن کلاس ها نیزهستند.

4) آخرین راه شناسایی سال آخری، استفاده از تقریب است.بدین صورت که اگر فردیرا دیدید که در دانشگاه از تست و کنکور صحبت می کند و خصوصیات سال اولی هارا هم نداشت، میتوانید با تقریب بسیار بالایی او را یک سال آخری بدانید.

 

/ 2 نظر / 46 بازدید
نقش و نگار

سلام امیر عزیز موفق باشی ار اینکه به من سر زده بودی ممنونم .متن ها را خواندم . حال وهوای شاد .ودر عین حال واقعی داری امید وارم روزگار ازاین که هست بهتر شود آفرین که شاد می نویسی